Môj výber produktov

Blog

studio italia design nove svietidla BELLATRIX

Univerzálne využitie noviniek

Predstavujeme dve novinky návrhárov z talianskej dielne Studio Italia Design. Vysoko všestranné svietidlá Mini Nautilus navrhnuté do interiéru a svietidlá Puzzle dodávajúce eleganciu exteriéru. Svietidlá sú kombináciou ručne fúkaného skla, mosadze, hliníka a ocele rôznych tvarov a povrchových úprav.

Mini Nautilus

Nástenné svietidlo Mini Nautilus navrhnuté spoločnosťou Studio Italia Design ponúka kvalitné osvetlenie nie len do spálne alebo chodby. Jeho okrúhly tvar poskytuje možnosť natočiť/nastaviť si svietidlo do požadovanej polohy. Svietidlo je malým, funkčným a sofistikovaným doplnkom nie len do domácnosti.

studio italia design mini nautilus svietidla BELLATRIX

studio italia design mini nautilus svietidla BELLATRIX

studio italia design mini nautilus svietidla BELLATRIX

Svietidlo Mini Nautilus si môžete objednať v matnej bielej alebo matnej čiernej farbe. Dodáva sa s dvomi 6W LED svetelnými zdrojmi. Farba svetla je 2700K alebo 3000K, ktorá spadá do spektra teplej žltej farby osvetlenia, ideálnej do interiéru, pretože najlepšie vytvára atmosféru domova.

Puzzle

Svietidlá, ktoré miznú v stropoch a stenách, nechávajúce priestor na vyhranie sa s ich skladaním. Také sú exteriérové svietidlá dizajnu Puzzle. Ponúkajú tvar jedného štvorca alebo jedného kruhu, dvojitého štvorca, dvojitého kruhu alebo dvojitého obdĺžnika či kombináciu štvorcového a obdĺžnikového tvaru svietidla. Svojím tvarom vytvárajú podmienky pre hru svetla a magické osvetlenie exteriéru.

studio italia design puzzle svietidla BELLATRIX

studio italia design puzzle svietidla BELLATRIX

Svietidlo Puzzle je vyrobené z kovu v matnej bielej farbe. Dodáva sa so 17W LED svetelným zdrojom. Svojimi rozmermi a tvarmi oživia steny vašej modernej domácnosti či kancelárie.

iguzzini EASY svietidla BELLATRIX

EASY- efektívna kompaktnosť

Kvalitné osvetlenie nepotrebuje veľa svetla, potrebuje dobré svetlo. Nové svietidlo EASY prináša kvalitu v podobe vysokého vizuálneho komfortu s excelentnými hodnotami vykresľovania farieb CRI > 90 a vysokej úrovne účinnosti >120 lm /W.

iguzzini EASY svietidla BELLATRIX

Svietidlo Easy je pokračovateľom úspešných svietidiel Sistema Easy – ktoré sa vyrábali v žiarivkovom prevedení a ich parabola dosahovala neporovnateľne lepšie vlastnosti, ako paraboly konkurenčných produktov.

iguzzini EASY svietidla BELLATRIX

Easy je ideálne riešenie pre modernizáciu existujúcich inštalácií. Pôvodné žiarivkové alebo výbojkové downlighty môžu byť zmodernizované pomocou LED technológie. Vieme jednoducho nahradiť staré svietidlá s priemerom 212 mm a 153 mm priemerom. Easy sa vyrába aj v prevedení s vyšším krytím a to IP54, pre inštalácie do vlhkých priestorov. Termoplastický vákuovo pokovený reflektor je možné čistiť bez rizika poškriabania, čo znamená zabezpečenie vysokej efektivity počas celej doby životnosti.

iguzzini EASY svietidla BELLATRIX

Svietidlo Easy spĺňa tie najprísnejšie kritériá pre dobré svetlo.

showroom SEAT svietidla BELLATRIX

Zmodernizované showroom SEAT Bratislava

Španielsky výrobca automobilov Seat zmodernizoval svoje showroom v Bratislave. Pri modernizácii sa inovovalo aj osvetlenie, dôraz sa kládol na jeho funkčnosť, no zároveň moderné prevedenie.

showroom SEAT svietidla BELLATRIX

Importér automobilov SEAT Bratislava, s príchodom nových atraktívnych modelov vozidiel, inovoval aj svoje showroom. Nový koncept auto-showroomov kládol dôraz nielen na pekný a príťažlivý interiér, ale aj na pokrokové a funkčné osvetlenie, nakoľko aj to je neodmysliteľnou súčasťou úspešného predaja vystavených áut. Hovoríme o svetle, ktoré predáva a robí vystavené autá neprehliadnuteľné, za šera aj v noci.

showroom SEAT svietidla BELLATRIX

Interiér je rozdelený na viacero miestností, v ktorých sa využili dva druhy svietidiel. Na celom strope v showroome sa inštalovali svietidlá zapustené do podhľadu s bielym rámom. Inštalované svietidlá v strope s dvojitou nastaviteľnou optikou, pôsobia nenápadným, avšak celistvým dojmom. Vyklopením, resp. nastavením svietidla je vyžarované svetlo smerované presne na karosériu áut a vyzdvihuje ich dizajnové línie. Showroom nie je tmavý a ťažký, ale ani zbytočne svetelne prepálený.

showroom SEAT svietidla BELLATRIX

showroom SEAT svietidla BELLATRIX

Svietidlo disponuje 2x49W LED svetelným zdrojom a svieti neutrálnou bielou farbou svetla s hodnotou 4000K, ktorá interiéru dodáva živý a moderný vzhľad. V miestnosti aktívneho príjmu automobilov sa použili svietidlá Cosmo, ES-SYSTEM. Majú rúrovitý tvar s vyžarovaním intenzívneho bieleho svetla. Inštalované sú aj do odovzdávacej miestnosti.

showroom SEAT svietidla BELLATRIX

showroom SEAT svietidla BELLATRIX

showroom SEAT svietidla BELLATRIX

Punc exkluzívneho showroomu SEAT Bratislava plní aj samotný exteriér. Na osvetlenie exteriérových plôch boli použité dizajnové svietidlá iGuzzini – Platea Pro, osadené na kvalitne spracovaných valcových stĺpoch, v elegantnej sivej farbe. Svietidlá disponujú DALI predradníkmi, čo umožňuje prispôsobenie intenzity osvetlenia na základe exteriérových podmienok alebo podľa predstáv investora, čo vedie k dodatočným úsporám energií.

showroom SEAT svietidla BELLATRIX

showroom SEAT svietidla BELLATRIX

Vďaka modernému a funkčne navrhnutému osvetleniu sa nový showroom SEAT BA stal neprehľadnuteľným. Aj osvetlenie prispelo k tomu, že sa v ňom klienti radi zdržiavajú, obdivujú a kupujú nové modely španielskych áut.

elektro projekt svietidla BELLATRIX

Elektroprojekt

Staviate, alebo rekonštruujete? V takom prípade je dobrý elektroprojekt neoddeliteľnou súčasťou vašej stavby. Prečo je to tak?

vyber svietidiel svietidla BELLATRIX - blog

Spálňa, detská, obývačka. Aké svietidlo kam?

Zariaďujete si bývanie a rozmýšľate nad osvetlením? Zamysleli ste sa nad tým, v čom by sa mali odlišovať jednotlivé svietidlá v obývacích miestnostiach? Prinášame niekoľko tipov na čo treba myslieť pri výbere tak, aby svietidlá plnili svoju funkciu čo najdlhšie.

kaviaren kawitchi svietidla BELLATRIX

Kaviareň v modernom štýle

Zakladatelia kaviarne KAWITCHI chceli priniesť do Bratislavy zážitok z pravej talianskej kávy.

stlpikove svietidla BELLATRIX

Nechajte vyniknúť krásu vašej záhrady vďaka stĺpikovému osvetleniu

Hľadáte osvetlenie, ktoré by vašu záhradu vytiahlo z tmy? Stĺpikové svietidlá sú skvelou voľbou k príjazdovej ceste, záhradným posedeniam a chodníčkom, ale aj v prípade osvetlenia kvetinového záhonu.

barove svietidla BELLATRIX

Štýlové osvetlenie barového pultu

Predstavujeme vám niekoľko typov osvetlenia nad barové pulty. Líšia sa dizajnom, tvarom, farbami… Jedno však majú spoločné. Všetky obsahujú vysoko-kvalitný LED svetelný zdroj a sú perfektným dizajnovým prvkom vašej kuchyne.

stanicna pivaren kosice svietidla BELLATRIX

Staničný pivovar

Novootvorená piváreň sa nachádza na košickej železničnej stanici. Interiér navrhol Ing. arch. Andrej Rodziňák  a celý je zariadený v retro štýle, do ktorého sme ladili aj kombináciu osvetlenia. 

Jedna miestnosť slúžiaca viacerým účelom

Súčasným trendom v architektúre je vytvárať viacúčelové miestnosti. Platí to tak pre rodinné domy, ako aj byty. Dôvod je jednoduchý, ak jednu miestnosť používame nepotrebujeme stavať, respektíve kupovať ďalšiu miestnosť.

vetrolamy panorama city svietidla BELLATRIX

Večerné vetrolamy v Panorama City

V centre administratívnych budov Tower 115 a Panorama Biznis sa nachádza multifunkčná oddychová zóna, prístupná verejnosti. V parku Panorama City nájdete v ruchu pracovného dňa, svoju oázu pokoja. Okrem zelene, detského ihriska, či fontány, sú spestrením tohto miesta aj elegantné vetrolamy.

iGuzzini platea pro svietidla BELLATRIX

Elegancia a čistý dizajn LED

Všestrannosť a optická inovácia. Elegantný a čistý dizajn. To je nové svietidlo PLATEA PRO firmy iGuzzini z dielne dizajnéra Jean Michael Wilmotte.