Môj výber produktov

Blog

Zafferano Pencil- svietidlo nominované na ocenenie

Svetelný modul PENCIL od Zafferano, navrhnutý Federicom de Majom, bol v publikácii ADI Design Index 2022 vybraný do kategórie Lighting Design. Výber zahŕňa produkty, ktoré budú predložené medzinárodnej porote Compasso D´Oro 2024, čo predstavuje najprestížnejšie ocenenie za kvalitu výroby a dizajnu tovaru, služieb, procesov a systémov talianskeho dizajnu.

Retro kolekcie iGuzzini

Retro kolekcia svietidiel iGuzzini spája “ozveny” z minulosti, resp. dlhoročnú a nesmrteľnú krásu talianského dizajnu, s novodobými technológiami.  

Projekt osvetlenia hotela

Znalosť významu osvetlenia pre hotel a trendov v tomto odvetví, sú nevyhnutné na prípravu komplexného projektu osvetlenia hotelov.

Hotelierstvo je svet v neustálom vývoji a v porovnaní s minulosťou sa zdá, že zmeny sú ešte rýchlejšie ako kedykoľvek pred tým. Budovy hotelov sa teda musia neustále aktualizovať, obnovovať a prispôsobovať súčasným potrebám klientov.

Ako osvetliť priestor reštaurácie?

Výber osvetlenia do reštaurácie je jedným z rozhodujúcich krokov, vďaka ktorému je priestoru dodaná jedinečnosť a sofistikovanosť. Naše tipy Vám môžu poslúžiť ako návod, čo najlepšieho využitia priestoru Vašej reštaurácie.

Každý, kto navrhuje interiér reštaurácií, by mal mať na pamäti dôležitosť osvetlenia. Jeho umiestnenie, intenzita, či výber dizajnových kúskov, má obrovský vplyv na celkový pôvab priestoru. Ak chcete nájsť perfektné svietidlá do reštaurácie, musíte dbať na jednotlivé detaily a vkusne ich kombinovať.  

Moderný priestor nemeckej organizácie Aktion Mensch

Priestory najväčšej súkromnej charitatívnej organizácie v Nemecku, Aktion Mensch, sú zariadené tak, aby sa tu každý zamestnanec a návštevník cítil príjemne a pohodlne.

Rozdelené sú na hlavnú chodbu a z nej vychádzajúcich osem menších časti, z ktorých je každá charakteristická farebným stropom. Veľmi sa tým uľahčuje orientácia v priestore a taktiež sa posilňuje pocit spolupatričnosti, čo je pre Aktion Mensch veľmi dôležité. 

iGuzzini Bespoke

Dobré veci sa dejú aj vďaka svetlu

iGuzzini Bespoke interpretuje spôsob myslenia a zdieľania svetla. Od 80. rokov sme úzko spolupracovali s architektmi a dizajnérmi, aby sme reagovali na mieru šitým riešením ich konkrétnych architektonických požiadaviek. Vznikli exkluzívne nápady, podobné alebo úplne odlišné od toho, čo na druhej strane ponúkal trh.
Zakázková výroba zahŕňa dušu myšlienky – myšlienku predovšetkým architekta a všetkých tých, ktorí kombináciou kreativity a technológie premieňajú hmotu na svetlo.

Agorà Life to City

Dizajn Jean-Michel Wilmotte

„Keď pracujete s iGuzzini, viete, že každý model musí mať viac ako jednu funkciu. Agora je preto riešením, ktoré je ideálne pre cesty, chodcov a verejné priestranstvá.

Dnes je možné vďaka LED osvetleniu vytvárať kompaktnejšie svietidlá, pretože existuje priame spojenie medzi užitočnosťou a formou. “

Jean-Michel Wilmotte
Willmotte & Associés

 

Toto leto bude horúce – MASIERO news

 MASIERO a horúce letné novinky

Horo je nová pozoruhodná kolekcia svietidiel od Masiera a vychádza z vintage štýlu. Je to kolekcia osvetlenia, ktorá obsahuje sklenené disky a brúsenú mosadz. Designer: Pierre Gonalons Studio

Vegas je očarujúca kolekcia v nadčasovom dizajne. Svietidlá sú obrazom luxusu, inšpirované odvážnymi štýlmi a očarujúcou energiou Las Vegas. Táto kolekcia svetiel spája dva materiály, ktoré sú pre spoločnosť MASIERO kľúčové: sklo a kov. Design: Marc Sadler Studio

Od Studio Italia Design k LODES

 Studio Italia Design mení svoj obchodný názov na LODES.

V roku 2020, keď spoločnosť oslavuje svoje 70. výročie, sa Studio Italia Design mení na LODES, čím sa ešte viac upevňuje záväzok v oblasti výrazného dekoratívneho dizajnu svietidiel. 

iGuzzini Tools 2020- prehľad noviniek

 Inteligentné riešenie svetla nám ponúkajú nové nástroje iGuzzini 2020.

Sú charakterizované mnohými prívlastkami: osvetlenie zamerané na ľudí, inteligentné osvetlenie, integrácia, miniaturizácia, vizuálny komfort, perfektný efekt. Inovácie iGuzzini nám ponúkajú mnohé riešenia osvetlenia zamerané na užívateľský komfort nás všetkých ako v interiéri tak aj exteriéri. Svietidlá iGuzzini sú nástrojmi dneška. 

BLADER R – novinka iGuzzini 2020

Najnovší trend v osvetlení interiérov – iGuzzini Blade R

Predstavujeme vám nový nástroj na zlepšenie pohody ľudí. Funkčná a estetická integrácia svetla – Blade R. Neviditeľný zdroj svetla, ktorý udržuje veci jednoduché a ponecháva stropy čisté. Jednoduchá a inteligentná integrácia služieb bezpečnosti (núdzové osvetlenie, dymový hlásič …), zábavy (reproduktor), pohodlia a udržateľnosti to je Blade R – All In One.

Zimná olympiáda architektov TÁLE 2020

Ústredný krízový štáb Slovenskej republiky od 10. marca oficiálne zakázal organizovanie športových, kultúrnych aj verejných podujatí na celom území štátu. Zimná olympiáda architektov sa preto v piatok neuskutoční.

Urobíme všetko pre to, aby sme sa uvideli  budúci rok.

Už je to za rohom, už sa to blíži. 

13.03.2020  – Tále