Môj výber produktov

Blog

Moderný priestor nemeckej organizácie Aktion Mensch

29. marec 2022

Priestory najväčšej súkromnej charitatívnej organizácie v Nemecku, Aktion Mensch, sú zariadené tak, aby sa tu každý zamestnanec a návštevník cítil príjemne a pohodlne.

Rozdelené sú na hlavnú chodbu a z nej vychádzajúcich osem menších časti, z ktorých je každá charakteristická farebným stropom. Veľmi sa tým uľahčuje orientácia v priestore a taktiež sa posilňuje pocit spolupatričnosti, čo je pre Aktion Mensch veľmi dôležité. 

Mäkké materiály, použité v priestore, dokonale pohlcujú hluk, čím sa tvorí súkromie pre jednotlivé stretnutia a rozhovory. Otočné prepážky a výškovo nastaviteľné stoly, robia miestnosti flexibilné a okrem iného umožňujú aj prácu z invalidného vozíka. Vstup na toalety, či do kuchyniek je tiež bezbariérový.

Presne takto koncipovaný priestor si vyžaduje špeciálnu pozornosť, aj pri výbere osvetlenia, ktoré musí zaručovať funkčnosť, komfort a zároveň ponúkať každému, čo najlepšiu viditeľnosť. Do tohto projektu boli vybraté okrúhle verzie zapustených svietidiel zo série Laser a pozdĺžne zapustené svietidlá série Laser Blade. Tie dokonale zapadli do jemných línii prostredia a svojou kvalitou spojenou s modernými technológiami, naplnili vysoké požiadavky klienta.