Môj výber produktov

Blog

iGuzzini Bespoke

31. máj 2021

Dobré veci sa dejú aj vďaka svetlu

iGuzzini Bespoke interpretuje spôsob myslenia a zdieľania svetla. Od 80. rokov sme úzko spolupracovali s architektmi a dizajnérmi, aby sme reagovali na mieru šitým riešením ich konkrétnych architektonických požiadaviek. Vznikli exkluzívne nápady, podobné alebo úplne odlišné od toho, čo na druhej strane ponúkal trh.
Zakázková výroba zahŕňa dušu myšlienky – myšlienku predovšetkým architekta a všetkých tých, ktorí kombináciou kreativity a technológie premieňajú hmotu na svetlo.

Svetlo posilňuje naše tajomstvá a túžby, svetlo víta výzvu budovania nových príbehov. Nikdy nemyslíme na svetlo samotné: je vždy spolu s ľuďmi, ktorí vytvárajú nové rituály a šťastné vzťahy. Pomocou svetla staviame nové svety; nasleduje nás v našich životných priestoroch a v našich potrebách.

Séria dekoračných svietidiel, ktorú sme navrhli, odráža priehľadnosť, odtiene a tvary majestátnej prírody zasadenej medzi pevninu a more, miesto obklopujúce mnoho miest: Portonovo, Sirolo, Numana a Conero.
Tu sa začína náš príbeh na mieru:

PORTONOVO

Jednoduché tvary a materiály zdôrazňujú minimalistický a prívetivý štýl Portonovo.  Tri farebné verzie evokujú kúzlo mora okolo Portonova: biela ako pena vĺn, modrá ako obloha nad ním a čierna ako tmavé skaly morského dna.

 

Stiahnite si produktovú brožúru Portonovo

SIROLO

Kolekcia Sirolo vznikla kreatívnym tvarovaním tak, aby čo najpriamejším a bezprostredným spôsobom vyjadrila krásu, jas a bohatosť akrylového materiálu a krištáľový efekt jeho transparentnosti. Každý pohyb na povrchu a modulácia hrúbky boli navrhnuté a študované tak, aby vyjadrili všetku krásu tohto materiálu. Vzácne doplnky s trochou farieb, ktoré prispôsobia každé prostredie, elegantný a rafinovaný dizajn, spoľahlivé a efektívne vďaka použitej technológii.

Stiahnite si produktovú brožúru Sirolo

CONERO

Luigi Massoni – navrhol toto závesné svietidlo v 60. rokoch. Jednoduchý, ale rafinovaný tvar, ktorý časom inšpiroval ďalších dizajnérov. Conero dnes prichádza s tromi priemermi. Vytvorte stupnicu objemov medzi svetlom a priestorom.  Dokonca aj detail závesného mechanizmu zdôrazňuje eleganciu tejto série svietidiel.

Stiahnite si produktovú brožúru Conero

NUMANA

Rozmanitosť ako parameter krásy. Výsledkom inovačného remeselného procesu je Numana. Od návrhu po realizáciu pomocou tkania akrylovej priadze na 3D tlačiarni. Detaily svietidla s vysokou presnosťou pripomínajú ručné vyšívanie – čipku. Každý kus je jedinečný. Použitá kvalita akrylového materiálu zaisťuje skutočne jedinečnú a neopakovateľnú hru svetla a podsvietenia materálu.
K dispozícii sú štyri povrchové úpravy.

Stiahnite si produktovú brožúru Numana

 

V prípade záujmu o spracovanie cenovej ponuky na ktorékoľvek svietidlá nás neváhajte kontaktovať, bellatrix@bellatrix.sk