Môj výber produktov

Blog

Moderný krištáľový luster aj u vás doma

4. marec 2023

Pri výbere moderného krištáľového lustra treba brať do úvahy niekoľko základných faktorov, ktoré musia zodpovedať cieľu, vytvoriť dokonalú harmóniu so zariadením domu.

Krištáľový luster predstavuje skutočný kus nábytku a ako taký sa musí začleniť do štýlu domu. Moderné krištáľové lustre sa od klasických líšia svojim dizajnom a estetickým zmyslom pre detail, pokročilou technológiou a schopnosťou dať priestoru hodnotu, čím dodávajú nádych nezameniteľnej krásy.

Hlavnou črtou týchto produktov je nepochybne dokonalosť materiálov, z ktorých sú vyrobené- krištáľ, ktorý môže byť priehľadný alebo farebný, kombinovaný s chrómovými alebo zlatými rámami. Tieto lustre sú mimoriadne scénické, a to natoľko, že sa často stávajú nespornými protagonistami priestoru, do ktorého sú osadené. Svoje uplatnenie nájdu vo všetkých miestnostiach, no ich najoptimálnejšie umiestnenie je v obývacích izbách a spálňach.

Rozmanitosť tvarov, farieb a veľkostí umožňuje vybrať si podľa rôznych kritérií. Môžu byť vyrobené s kruhovými, štvorcovými alebo obdĺžnikovými geometrickými tvarmi, alebo s konkrétnymi dizajnovými prvkami, v rôznych veľkostiach tak, aby vyhovovali najrôznejším potrebám. Moderné krištáľové lustre, ktoré sú všestranné a dokážu dokonale skombinovať funkčnosť a estetický šarm v jedinom kuse nábytku, dodávajú miestnosti veľmi elegantný nádych a dokonale sa hodia nielen do klasických, ale aj moderných priestorov.

Pred výberom lustra je potrebné dobre si zanalyzovať druh miestnosti, veľkosť a typ priestoru, ktorý má byť osvetlený, čo určí počet svetiel. Je dôležité si uvedomiť, že každý typ miestnosti má iné požiadavky na osvetlenie. Ďalšími prvkami, ktoré je dôležité zvážiť, je výška stropu, ktorá, ak je príliš nízka, vylučuje výber veľkých lustrov alebo lustrov konkrétneho tvaru. Potrebné je vziať do úvahy aj prítomnosť alebo neprítomnosť iných zdrojov osvetlenia a farby stien.

Vhodne zvolené moderné krištáľové lustre dokážu vytvárať výrazné kontrastné efekty a dodávajú prostrediu nádych luxusu až mágie.

Masiero má širokú škálu návrhov z krištáľu, ktoré splnia očakávania všetkých milovníkov honosnosti. Tu sú ukážky z návrhov, ktoré nájdete v katalógu Atelier.

Maria Teresa, klasický benátsky luster charakterizovaný pozinkovanými kovovými ramenami pokrytými sklom s krištáľovými príveskami, je dostupný v rôznych veľkostiach a tvaroch, z ktorých si môžete vybrať ten, ktorý sa najlepšie hodí do vášho priestoru. Je dostupný so zlatým alebo chrómovým rámom, s klasickým alebo integrovaným LED osvetlením, dostupný s technológiou Dynamic White, ktorá umožňuje ovládanie teploty svetla, alebo RGB, ktorá umožňuje meniť farbu svetla, čím je prostredie zakaždým iné.

Ak hľadáte minimalistickejšie, ale vysoko efektné riešenie, geometrické závesy z katalógu Impero&Deco si zamilujete. Kruhový alebo štvorcový kovový rám s jednou alebo viacerými úrovňami slúži ako rám s krištáľovými kosoštvorcami, ktoré elegantne osvetľujú priestor.

Krištáľové vodopády charakterizované dlhými retiazkami príveskov môžu mať súčasný vzhľad, ak sú vložené do správneho prostredia, čím ho skrášlia.

Ak milujete lineárne tvary, môžete dať priestor fantázii pomocou Cubo, závesných alebo stropných modulárnych svietidiel so štvorcovou alebo obdĺžnikovou základňou.

Ak dávate prednosť vlnitým tvarom, môže vás nadchnúť Galassia, úžasný modulárny stropný systém.

Hľadáte konkrétne riešenie šité na mieru? Radi Vám poradíme a ukážeme možnosti, ktoré by sa Vám mohli páčiť.