Môj výber produktov

Blog

elektro projekt svietidla BELLATRIX

Elektroprojekt

14. január 2019

Staviate, alebo rekonštruujete? V takom prípade je dobrý elektroprojekt neoddeliteľnou súčasťou vašej stavby. Prečo je to tak?

V prvom rade je potrebné uvedomiť si, že bez vypracovaného elektroprojektu nedostanete potrebné stavebné a kolaudačné povolenia pre vašu stavbu. Elektro projektant je tu pre vás, aby vám poradil a usmernil vás, pretože elektro je jedna z veľmi dôležitých a komplikovaných profesií, ktorej nie všetci rozumieme. Preto je najlepšie nechať to v rukách odborníka.

Dobrý projekt zároveň minimalizuje komplikácie pri výstavbe, či rekonštrukcii. Elektrikári – montážnici vďaka projektu vedia presne, čo majú robiť. V neposlednom rade počas tvorby elektroprojektu, s vami projektant prejde celú stavbu. Vy tak získate ucelenú predstavu o budúcom dispozičnom riešení bytu alebo rodinného domu, širší prehľad o umiestnení vypínačov, či zásuviek.

Mať dobre vypracovaný elektroprojekt znamená, že všetky elektrospotrebiče budú fungovať, tak ako majú. Je potrebné uvedomiť si, že nesprávna elektroinštalácia môže byť nebezpečná! Pri nedodržaní niektorých predpisov a odporúčaní môže ľahko dôjsť k úrazu, či poškodeniu elektrospotrebičov. Zároveň je potrebné urobiť projekt kvôli ochrane pred zásahom atmosférickým výbojom, čím tiež vieme predísť úrazom a škodám na majetku.

Pri návrhu elektroinštalácie je nutné udať projektantovi maximum z nasledujúcich informácií:

– Umiestnenie zásuviek v miestnosti

– Typ spotrebičov a ich príkon

– Počet a rozmiestnenie svietidiel v budove.

Návrh osvetlenia je vstupný podklad pre spracovanie jednej časti elektroprojektu. Naša spoločnosť vám ponúka návrh osvetlenia, ale aj spracovanie celého elektroprojektu, vrátane projektu na bleskozvody. Preto, ak ste sa rozhodli stavať či rekonštruovať a neviete si dať rady s elektroprojektom, neváhajte nás kontaktovať a dohodnúť si stretnutie s naším projektantom.