Môj výber produktov

Blog

vyber svietidiel svietidla BELLATRIX

Spálňa, detská, obývačka. Aké svietidlo kam?

14. január 2019

Zariaďujete si bývanie a rozmýšľate nad osvetlením? Zamysleli ste sa nad tým, v čom by sa mali odlišovať jednotlivé svietidlá v obývacích miestnostiach? Prinášame niekoľko tipov na čo treba myslieť pri výbere tak, aby svietidlá plnili svoju funkciu čo najdlhšie.

Spálňa:

Pri výbere správneho svietidla do spálne je potrebné nezabúdať na účel tejto miestnosti – a to je oddych. Celková atmosféra osvetlenia by teda mala pôsobiť upokojujúco. Veľmi vhodné ba až žiadané je doplnenie hlavného osvetlenia o stolné lampy, svetielka na čítanie k posteli. Svetelný zdroj by mal mať teplú farbu svetla, 2700K (klasická žiarovka), aby vás pri čítaní večer neboleli oči, veď aj tie sa chystajú na oddych. Ideálne je siahnúť po svietidlách umožňujúcich stmievanie, vďaka ktorému dosiahnete efekt náladového osvetlenia. Viac o stmievateľných svietidlách v našom článku o možnosti stmievania svietidiel .

Tip: Aktuálne sú moderné hviezdne nebá, vyskladané z kryštálov nad posteľou. V našej ponuke nájdete hviezdne neba Swarovski, ale aj cenovo priateľnejšie alternatívy s podobným efektom.

svietidlo swarovski solarius spalna BELLATRIX

svietidlo studio italia spider spalna BELLATRIX

svietidlo astro edge spalna BELLATRIX

Detská izba:

V prípade detských izieb sú veľmi praktické svietidlá, ktoré sa dajú stmievať. Vďaka tomu ich viete použiť aj ako nočné osvetlenie pre tých najmenších. Farebná škála svietidiel do detských izieb je väčšinou veľmi široká a pestrá. Obľúbené sú svietidlá detských tvarov od zvierat, až po rozprávkové postavy, ale túto variantu veľmi neodporúčamé z dôvodu slabého výkonu. Netreba teda zabúdať na dostatočne kvalitné osvetlenie v celej miestnosti, aby deťom zabezpečovalo vizuálny komfort pri hre, či učení sa.

svietidlo planlicht lili detská izba BELLATRIX

svietidlo ma&de mr.magoo detská izba BELLATRIX

svietidlo planlicht halo detská izba BELLATRIX

Obývačka:

Obývacia izba je miestom, kde trávime najviac času, no hlavne je miestom pre návštevy. Je to miesto našej prezentácie a rodinnej atmosféry. Preto si obývačka vyžaduje osvetlenie, ktoré bude ladiť s celým interiérom. Práve tu je možnosť využiť množstvo druhov svietidiel. Svietidlá by mali plniť dizajnový prvok, vytvorenie rôznych atmosfér, podľa aktuálnej nálady. Netreba však zabúdať, že v prípade potreby by sme mali mať možnosť dostatočného množstva svetla. Osvetlenie obývačky si tak vyžaduje najväčšiu variabilitu. S obľubou sa tu kombinujú LED pásy, bodovky, lustre, nástenné svietidlá, stolné alebo stojanové, rôznych materiálov ako sklo, kov, látkové tienidlá a množstvo iných.

Tip: V súčasnosti je veľkým trendom použitie drevených, či krištáľových lustrov.

svietidlo swarovski amaca obyvacka BELLATRIX

svietidlo studio italia bugia obyvacka BELLATRIX

svietidlo moltoluce bina obyvacka BELLATRIX

svietidlo panzeri ring obyvacka BELLATRIX