Môj výber produktov

Blog

osvetlenie obrazov svietidla BELLATRIX

Oživte obrazy kvalitným svetlom

2. máj 2018

Východoslovenské múzeum v Košiciach, pripravilo na počesť 100. výročia smrti Leopolda Horovitza, uznávaného maliara, výstavu jeho tvorby pod názvom Stratený-Nájdený. Počas celej kariéry ukazoval vo svojich dielach čistý, prepracovaný, akademický štýl.

K azda najznámejším maľbám patrí portrét Františka Jozefa I. a jeho manželky, známej ako Sissi, rakúskeho skladateľa Johanna Straussa ml. a mnohých ďalších historických osobností. Okrem toho je typický predstaviteľ židovskej tematiky.

osvetlenie obrazov svietidla BELLATRIXosvetlenie obrazov svietidla BELLATRIXosvetlenie obrazov svietidla BELLATRIXosvetlenie obrazov svietidla BELLATRIX

Pri výstavách maliarskych diel sa dbá na šetrnosť svetelných lúčov k umeleckému dielu. Často sú zadané maximálne hodnoty vyžarujúcich lúčov.

Pri výstave Stratený-Nájdený boli použité svetelné reflektory Palco Framer. Ich stmievanie sa dá jednoducho manuálne ovládať, práve kvôli požiadavkám pre nasvetlenie vzácnych exponátov.

osvetlenie obrazov svietidla BELLATRIX

osvetlenie obrazov svietidla BELLATRIXosvetlenie obrazov svietidla BELLATRIX

Hranicu osvetľovanej plochy vieme nastaviť vďaka klapkám, ktoré sú umiestnené v rámci svietidla. Súpravy klapiek formujú vyžarované svetlo do bodového, kruhového, štvorcového, či iného Vami požadovaného tvaru.

osvetlenie obrazov svietidla BELLATRIXosvetlenie obrazov svietidla BELLATRIXosvetlenie obrazov svietidla BELLATRIXosvetlenie obrazov svietidla BELLATRIX

Vďaka zapracovanej nastaviteľnej optike vieme bez problémov dosiahnuť ostrosť svetla na celej ploche. Pri správnom nastavení klapiek a optiky svietidla, exponáty doslova ožívajú.

Farebné filtre robia Palco Framer ešte žiadanejším pri návrhu rozličných typov interiérov. Svietidlá sú dostupné v bielej a čiernej farbe.

Lištové reflektory Palco Framer majú hliníkovú konštrukciu tvaru valca. Je možné otáčať ho o 360° okolo vertikálnej osi a v rozmedzí 10°- 90° vzhľadom na horizontálnu rovinu. Do svietidla je integrovaný elektronický predradník, umožňujúci stmievanie LED svetelného zdroja. Ten vyžaruje svetlo 2700K/3000K, ktorého hrejivý žltkastý nádych robí diela jemné a prirodzené.

osvetlenie obrazov svietidla BELLATRIXosvetlenie obrazov svietidla BELLATRIX

Svietidlá rodiny Palco Framer odporúčame pri návrhu osvetlenia múzeí, galérií, či výstavných miest. Uplatnenie nachádzajú aj pri sakrálnych stavbách a showroomoch. Osvetlenie presných miest stropu, stien alebo objektov v miestnosti, žiaden problém. Je jedno o akú veľkú a širokú plochu ide. Vysoká kvalifikácia firmy iGuzzini nám ponúka široké možnosti pre splnenie Vašich požiadaviek.