Môj výber produktov

Blog

Flexibilita exteriérového svietidla

28. február 2018

Chcete osvetliť fasádu budovy, vysoký monument alebo zaujímavý strom v záhrade? Dizajn, dôsledné prepracovanie a zakomponovanie najinovatívnejšej technológie, vytvoria v tme dokonalý efekt osvetľovaného objektu.

Jedna z vhodných alternatív je séria svietidiel LIGHT UP značky iGuzzini. Patria medzi zapustené zemné svietidlá, ktorými vieme dokonale osvetliť celú stenu, či dekorované časti budov. Nezáleží na tom, či ide o veľkú plochu alebo malý historický detail na fasáde.

light up iGuzzini BELLATRIX

Svietidlá Light Up sa vyrábajú vo viacerých veľkostiach, s priemermi krycieho skla 28-312mm. To je vyrábané z tvrdeného bezpečnostného skla, ktoré odolá záťaži do 2000kg. K odolnosti prispieva aj konštrukcia z nehrdzavejúcej ocele.

light up iGuzzini BELLATRIX

Veľmi veľkou výhodou je nastavenie optiky bez toho, aby muselo byť svietidlo rozobrané. Vertikálnu a horizontálnu os lúča možno nastaviť pomocou Twist&Tilt externého zameriavacieho systému.

light up iGuzzini BELLATRIX

Zapustené svietidlá Light Up disponujú rôznymi optikami. Optika zahŕňa hliníkové alebo plastové reflektory v závislosti od konkrétneho typu svietidla.

SS – super spot, neuveriteľne úzky uhol lúča na presné zacielenie a osvetlenie detailu

S – spot

M – medium

F – flood

WF- wide flood, pre široký záber

WW – wall washer, vhodný na veľkoplošné rovnomerné osvetlenie fasády

light up iGuzzini BELLATRIX

Exteriérové svietidlá Light Up disponujú LED svetelným zdrojom, ktorého farba svetla je 2700K, 3000K alebo 4000K. Studená, neutrálna alebo teplá farba vytvára požadovaný estetický dojem. Nová generácia LED technológie iGuzzini je veľmi spoľahlivá. Životnosť svietidiel je až 50 000h, L 80 B 10.

light up iGuzzini BELLATRIX

Firma iGuzzini kladie dôraz na výrobu svietidiel, aby boli kvalitné a osvetlenie, čo najmenej prekážalo užívateľom. To zabezpečuje široká škála príslušenstva, do ktorého okrem iného patria doplnky pre úpravu vyžarovacej krivky, klapky, farebné šošovky,…Vysoký vizuálny komfort dosahujú aj tým, že svetelný zdroj je ukrytý z dohľadu oka, preto nedochádza k nepríjemnému oslepeniu.

V exteriéri so správne zvoleným osvetlením sa človek cíti pohodlne a príjemne.