Môj výber produktov

Blog

kostol kalvaria kosice BELLATRIX

Osvetlili sme najväčší kalvársky kostol na Slovensku!

28. február 2018

Kostol Panny Márie Sedembolestnej na Kalvárii v Košiciach, patrí medzi barokové stavby, postavené na prelome 18./19. stor. Nachádza sa na kopci za dnešným amfiteátrom, a určite patrí k jednej z dominánt mesta Košice. Hlavnú cestu k nemu lemuje 16 kaplniek. Štrnásť z nich predstavuje zastavenia krížovej cesty, zatiaľ čo ďalšie dve boli postavené na počesť panny Márie.

kostol kalvaria kosice BELLATRIX

kostol kalvaria kosice BELLATRIX

kostol kalvaria kosice BELLATRIX

Aby kostol na Kalvárii bolo vidno zo širokého okolia aj za tmy, bolo výzvou vybrať správne produkty na osvetlenie jeho fasády. Konečný výber padol na sortiment firmy iGuzzini. Použité bolo zemné osvetlenie zo série LightUP a reflektory iPro inštalované na stožiaroch.

light up IGuzzini BELLATRIX

Konštrukcie týchto svietidiel sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, ktorá patrí medzi vysoko odolné materiály. Celé konštrukcie sú kompletne prispôsobené exteriérovým podmienkam, aby odolali letným horúčavám aj mrazivým zimám.

ipro IGuzzini BELLATRIX

Výrobky LightUP a iPro disponujú LED svetelným zdrojom. Jeho doba životnosti je 50 000h. Farba svetla je na výber medzi 2700K, 3000K alebo 4000K. V prípade osvetlenia Kalvárie sme volili teplú farbu svetla, aby kostol v noci vyžaroval príjemnú hrejivú farbu. Pomocou nainštalovaného DALI stmievateľného protokolu, je umožnené regulovať tok svetla podľa aktuálnej potreby.

Dnes je Kalvária súčasťou oblasti rodinných domov a je najväčším kalvárskym kostolom na Slovensku.