Môj výber produktov

Blog

smart home BELLATRIX

Čo je SMART HOME !

31. január 2018

Každý deň sa stretávame so smart mobilmi, smart TV, smart hodinkami a podobne. Zo skupiny inteligentných technológii vám chceme priblížiť a ponúknuť SMART HOME technológiu, resp. inteligentnú domácnosť.

smart home BELLATRIX svietidla

Čo keby ste mali namiesto siedmych  diaľkových ovládačov pre všetky multimediálne zariadenia, iba jeden? Nemuseli by ste pátrať, kde, kto znova založil ovládač od televízora, v momente, keď vám začne váš obľúbený seriál. Predstavte si, že stlačením jedného tlačidla, by sa zapla televízia, vypli by sa všetky ostatné audio zariadenia, zatiahlo by sa žalúzie a stlmilo svetlo. Jednoducho povedané, obývačka by vám pripravila komfort pre sledovanie večerného filmu.

Predstavte si inú situáciu. Každému z nás sa už isto stalo, že pri rannom zhone nechal otvorené okno, zapnuté svetlo, či naplno pustené kúrenie. Po celom dni svietenia vám náklady na domácnosť pomaly, ale isto rastú, podobne je to aj s kúrením. Nehovoriac o zbytočne prehriatom priestore po príchode z práce. Systém SMART HOME za Vás vypne kúrenie, zhasne svetlá v priestore, kde sa práve nenachádzate, či dokonca zavrie okná.

smart home BELLATRIX svietidla

Takýchto, nazvime to scén vieme naprogramovať množstvo. Po zaznamenaní pohybu sa svetlo v miestnosti samé rozsvieti na požadovanú intenzitu, či v nastavenú rannú hodinu vydá systém SMART HOME signál pre zapnutie rádia, vytiahnutie žalúzia, či spustenie kávovaru. Osvetlí pre Vás cestu do kuchyne, a kým do nej prídete, káva čaká na stole.

smart home BELLATRIX svietidla

Smart domácnosť môže byť riadená centralizovane alebo decentralizovane. Výhodou decentralizovaného systému je, že v prípade výpadku elektrického prúdu sa odstaví iba jedna časť budovy. K týmto riadiacim protokolom patrí KNX. V prípade, že sa vám páči ovládač, ktorý má v ponuke iná firma, viete ich sortiment navzájom kombinovať. Nainštalovanie inteligentnej domácnosti, či kancelárie prostredníctvom KNX protokolu vám dokáže ušetriť čas, financie, ale aj stres. Vyhrejte si chatu v horách deň pred príchodom. Ovládať daný objekt môžete z jeho vnútra, ale aj zvonku prostredníctvom tabletu, mobilu alebo počítača.

smart home BELLATRIX svietidla

Tak čo? Chceli by ste mať aj vy domácnosť, ktorá Vám na základe jedného signálu „prečíta myšlienky“ ? Teraz je ten správny čas, aby ste nás kontaktovali.