Môj výber produktov

Blog

barokova zahrada bratislava BELLATRIX

Baroková záhrada inšpirovaná francúzskym sídlom Versailles

31. január 2018

Záhrada v okolí Bratislavského hradu je inšpirovaná veľkolepým sídlom vo Versailles. V 19.storočí bola zničená veľkým požiarom. Až o vyše 100 rokov ju zrenovovali a bola využívaná ako mestský amfiteáter.

Pred dvoma rokmi sa opäť obnovila nádhera barokovej záhrady a v súčasnosti je jedným z veľkých lákadiel pre turistov v našom hlavnom meste.

barokova zahrada bratislava BELLATRIX svietidla

Počas celého roka je návštevníkom sprístupnená aj za tmy. Preto bol súčasť projektu aj návrh a realizácia exteriérového osvetlenia. Použité boli viaceré typy svietidiel výrobcu iGuzzini. Svietidlá Maxiwoody a Woody, využívajúce sa pri parkovom osvetlení, sú inštalované na 5m vysoké prírubové stožiare.

woody iguzzini BELLATRIX svietidla

Stožiarové osvetlenie dopĺňajú stĺpikové svietidlá iWay so svetelnou účinnosťou 32lm/W a výkonom 21W. Sú rozmiestnené v tráve pozdĺž chodníka s lavičkami, čím dotvárajú príjemnú večernú atmosféru.

iWay iguzzini BELLATRIX svietidla

Všetky svietidlá obsahujú LED svetelný zdroj, v teplej bielej farbe svetla 3000K. Každý jeden kus prešiel špeciálnou povrchovou úpravou. Podľa požiadaviek projektanta bol dodaný v požadovanom farebnom prevedení. Príslušenstvo, ktoré bráni oslneniu kvalitný svetelný zdroj zabezpečujú vysoký optický komfort.

barokova zahrada bratislava BELLATRIX svietidla

barokova zahrada bratislava BELLATRIX svietidla