Môj výber produktov

Blog

Antické divadlo Taormina

20. september 2017

Projekt osvetlenia starovekého divadla Taormina má dva hlavné ciele. Na jednej strane využíva svetlo k vyzdvihnutiu krásy klasickej architektúry, zatiaľ čo na strane druhej, umožňuje návštevníkom prístup do divadla aj v noci.

Firmu iGuzzini si vybrali vďaka ponúkanému sortimentu produktov, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a majú nízke prevádzkové aj technické náklady.

iGuzzini Taormina svietidla BELLATRIX

Moderný návrh, spracovaný inžinierom R. Sannasardom, obsahoval výmenu starého systému za nový DALI LED, ktorý je o 80% úspornejší. Konzoly však ostali pôvodné, aby sa zabránilo pripevňovaniu nových na historické steny. Použité boli teplé farebné svetla, 3000K, aby boli prírodné materiály nasýtené správnym rozsahom farebného spektra.

Nočné prechádzky po divadle umožňuje lineárne osvetlenie, ktoré pozostáva zo svietidiel Underscore InOut, umiestnené pozdĺž chodníkov. Pri vstupe nájdete rozptýlené osvetlenie sériou svietidiel Woody, ktoré predurčujú líniu svetlometov v celej aréne. Woody boli dokonalou voľbou vďaka vysokej úrovni vizuálneho komfortu a širokej škále inštalačného príslušenstva. Využiť sa dajú od zdôraznenia drobných detailov až po zachytenie hodnoty starovekej architektúry.

iGuzzini Taormina svietidla BELLATRIX

iGuzzini Taormina svietidla BELLATRIX

Svietidlá Underscore InOut nainštalované v zábradlí, vedú návštevníka smerom k orchestru. Svetlo sa tak stáva druhom geometrického znaku, ktorý označuje cestu vpred. Sú neuveriteľne spoľahlivé a dokonale prispôsobené klimatickým podmienkam danej lokality, čím je zaručený konštantný, dlhotrvajúci a vysoký výkon.

iGuzzini Taormina svietidla BELLATRIX

Táto nová osvetľujúca sústava, oficiálne predstavená na tlačovej konferencii a otvorení divadla Taormina, 28.6.2017, vyzdvihuje dokonalosť architektúry a prírodnú krásu diela, pričom prísne dodržiava všetky príslušné bezpečnostné normy.