Môj výber produktov

Blog

Korculiarska draha BELLATRIX

Korčuliarska dráha – Banská Bystrica

20. september 2017

Banská Bystrica sa stala európskym hlavným mestom športu 2017. V rámci tejto významnej udalosti sa mesto rozhodlo vybudovať pod pamätníkom SNP novú in-line korčuliarsku dráhu.

Korculiarska draha Banska Bystrica bellatrix svietidla

Takmer pol kilometrový okruh vypĺňa súvislá trávnatá plocha, v juhozápadnej časti sa nachádza vonkajší fitness priestor a taktiež nové detské ihrisko.

Korčuliarska dráha je sprístupnená aj počas večerných hodín. Vďaka umelému osvetleniu zabezpečuje návštevníkom vysoký užívateľský komfort, ktoré zabezpečujú svietidlá iRoad od talianskej spoločnosti iGuzzini.

Svietidlá používané na pouličné osvetlenia musia spĺňať vysoké nároky, na efektivitu osvetlenia, na nízku spotrebu elektrickej energie a na nízky index oslnenia. Minimálne náklady na údržbu, maximálny svetelný tok a dlhá životnosť svetelného zdroja sú v dnešnej dobe nutnosťou pre akékoľvek verejné osvetlenie.

Korculiarska draha Banska Bystrica bellatrix svietidla

Svietidlá iRoad majú kvalitnú hliníkovú konštrukciu, odolnú voči UV žiareniu a poveternostným vplyvom. Optiku svietidla chráni 6mm hrubé sklo. Ako svetelný zdroj sú použité LED svetelné čipy, ktoré rozdeľujú svetelný tok do niekoľkých vrstiev. To zaručuje potrebnú intenzitu a rovnomernosť osvetlenia. Čipy sú osadené vo vysokoleštenom postriebrenom hliníku, ktorý vytvára jednotlivé svetelné bloky. LED zdroj plne nahrádza tradičné osvetlenie, pričom svetelná účinnosť dosahuje hodnotu až 108 lm/W.

Korculiarska draha Banska Bystrica bellatrix svietidla

Vďaka viacerým operačným profilom, ktoré obsahujú rôzny výkon a svetelný tok vieme nastaviť potrebnú intenzitu osvetlenia. Možnosť nastavenia intenzity osvetlenia na presné časové intervaly, dokáže ušetriť vysoké množstvo energie, čo v konečnom dôsledku šetrí ako financie, tak aj životné prostredie.

Svietidlá sú osadené na prírubových stožiaroch, špeciálne určených pre svietidlá iRoad v atypickom dizajne, a tak spolu so svietidlom vytvárajú aj nepriehladnuteľný dizajnový prvok. Vyrobené sú z tepelne upraveného plátu ocele, na ktorom sa nachádza vrstva zinku. Dlhá životnosť stožiarov je zabezpečená vďaka odolnej vrstve akrylátového náteru a nehrdzavejúcim skrutkám, ktoré spájajú jednotlivé časti. Použité stožiare majú výšku 6000mm a priemer 159mm. Dĺžka ich ramien je 1000mm. Zvislá časť ramien je vyrobená z 100x20mm pozinkovaného oceľového plechu.

Korculiarska draha Banska Bystrica bellatrix svietidla

Korculiarska draha Banska Bystrica bellatrix svietidla

Investíciou do výmeny osvetlenia dokáže obec, či mesto zvýšiť užívateľský komfort, prispieť k väčšej bezpečnosti a šetriť verejné financie Existuje veľa možností ako sa dá zmena osvetlenia výhodne refinancovať. V našich showroomoch Vám veľmi radi pripravíme projekt a ukážeme svietidlá, ktorými môžeme zrealizovať výmenu verejného osvetlenia aj u Vás!