Môj výber produktov

Blog

iGuzzini Le Perroquet – multifunkčné osvetlenie

7. jún 2016

Dizajnové multifunkčné osvetlenie pre veľké priestory

Verejné priestory určené pre väčší počet ľudí, ako napríklad múzeá, kostoly, obchody knižnice, stanice, či letiská sú často veľmi rozsiahle a delené na viacero typov zón. Dizajn osvetlenia v takýchto typoch projektov by mal byť jednotný, pričom jednotlivé druhy svietidiel musia zodpovedať zóne, ktorú majú osvetľovať tak, aby komfort užívateľov a ich pocit z miesta bol čo najpríjemnejší.

Jednou z vhodných alternatív je séria svietidiel LE PERROQUET značky iGuzzini. Celá séria vznikla ako odpoveď na potreby osvetľovania rozsiahlych priestorov, ktoré sú delené na rôzne typy zón, podľa potrieb.
Autorom dizajnu svietidiel je svetoznámy architekt a svetelný dizajnér  Renzo Piano. Dizajn svietidla LE PERROQUET je ocenený viacerými prestížnymi cenami za dizajn.leperroquet svietidla BELLATRIX1

Rodinu svietidiel LE PERROQUET tvoria tri základné veľkosti telies svietidiel, ktoré sa okrem veľkosti odlišujú aj výkonom.
– Ø 89mm je stavaný na svetelný zdroj s päticou GU5,3, pričom typ použitého zdroja určuje aj svetelný výkon a vyžarovací uhol.
– Ø 156mm disponuje svetelným tokom od 1900-3100lm a širokým spektrom vyžarovacích uhlov od úzkych spotov až po široké floodové uhly
– Ø 162mm je dostupný so svetelným tokom od 4000-5100lm so stredným a širokým vyžarovacím uhlom

leperroquet svietidla BELLATRIX1

Svietidlá je možne inštalovať do lištových systémov, ktorých najväčšia prednosť je zmena pozície svietidla v prípade potreby. Tento systém je veľmi vhodný pre projekty ako sú galérie, showroomy, alebo obchody, kde sa pozície svietidiel musia prispôsobovať aktuálnym potrebám.

leperroquet svietidla BELLATRIX1

Druhým spôsobom je inštalácia na pevne dané pozície. Svietidlá majú svoju základňu ktorá sa uchytí v mieste káblového vývodu a svietidlo sa nasmeruje podľa potreby.

Špeciálny druh inštalácie sú závesné svietidlá. Tento typ sa používa prevažne na plošné osvetlenie v priestoroch s extrémne vysokými stropmi. Závesné svietidlá je možné inštalovať do lištového systémy, alebo na pevne dané elektrické vývody.

Svietidlá  je samozrejme možné smerovo nastaviť podľa. Podľa potreby ich je možné naklápať a natáčať, tak aby bola nasvetľovaná plocha osvetlená čo najlepšie.

Svietidlá LE PERROQUET využívajú väčšinu dostupných svetelných zdrojov od halogénov, cez výbojky až po LED svetelné zdroje s najmodernejšou generáciou COB čipov.

Neoddeliteľnou súčasťou svietidiel je tiež široká škála rôznych typov príslušenstva, ktoré usmerňuje svetelný tok. Ide o rôzne filtre, refraktory, alebo klapky na orezanie parazitného svetla. Optické príslušenstvo v spojitostí so širokou škálou rôznych vyžarovacích uhlov od 14-48° tvoria neoddeliteľnú súčasť pri osvetľovaní, rôznych typov priestorov. leperroquet svietidla BELLATRIX1

Správne zvolené svietidlo s vhodnou optikou a príslušenstvom tvoria rozdiel medzi priemerným osvetleným a osvetlením, ktoré vytvára unikátny priestor, kde sa človek cíti výnimočne.

leperroquet svietidla BELLATRIX1

 

Viac informácií ohľadom svietidiel LE PERROQUET nájdete na stránkach výrobcu iGuzzini