Môj výber produktov

Blog

Nadčasový dizajn svietidiel

5. december 2016

Už dávno je preč doba, kedy svietidlá slúžili iba ako prostriedok šírenia svetla v našich domovoch. Moderné svietidlá sú stavané tak, aby poskytovali dostatočný svetelný komfort užívateľom a pritom dotvárali dizajn interiérov.

Jedným z výrobcov, ktorému sa darí prinášať na trh svietidlá so zaujímavým dizajnom a novými technológiami je spoločnosť LEUCOS. Radi by sme vám dnes predstavili niektoré obľúbené rodiny svietidiel.

PLANET

Séria stropných/nástenných svietidiel PLANET je zaujímavá svojím tvarom a je obľúbenou vďaka svetelnému komfortu, ktorý ponúka. Základ svietidla tvorí sklenené pieskované tienidlo, ktoré je na okraji číre a v strede doplnené o krúžok z lesklého chrómu. Tienidlo sa smerom ku stredu zaobľuje čím vytvára zaujímavý plastický tvar. Robustné mliečne sklo zabezpečuje rovnomerný rozptyl svetla a dostatočnú intenzitu v priestore.

planet leucos BELLATRIX

Svietidlo vďaka svojmu tvaru, a výške iba 85mm, je veľmi kompaktné a v priestore pôsobí minimalistickým dojmom. V ponuke je široký výber svetelných zdrojov od halogénových, cez žiarivkové a vyhľadávané s LED svetelné zdroje s vysokým svetelným výkonom.

planet leucos BELLATRIX

Séria svietidiel PLANET sa vyrába v troch rozmeroch s priemerom svietidla 320, 480, 650mm. Tieto svietidlá je možné osadiť na stenu a strop.

AMARCORD

Svietidlá Amarcord sú zaujímavé vďaka svojej originalite. Fígeľ je v tom, že každé sklenené tienidlo tohto svietidla je jedinečné a už nikdy nebude vyrobené presne také isté. Sklá sa vyrábajú ručne, sú opálové, doplnené rôznymi farebnými vzormi.

amarcord leucos BELLATRIX

Vzor je náhodný a tvorí ho majster sklár pri výrobe. Tesne pred dokončením, keď je vyrobená iba mliečna časť skla, ale sklo je ešte žeravé, sa jeho okraj ponorí do nádoby s kúskami rôznofarebných sklíčok, tzv. „murínok“. Časť týchto sklíčok zostane nastavená na tienidle, ktoré sa vráti na chvíľu do vysokej pece. V peci sa farebné sklíčka roztopia, roztiahnu a zatavia do skla, na ktorom vytvoria zaujímavé farebné vzory.amarcord leucos BELLATRIX

Svietidlá AMARCORD sa vyrábajú v troch základných variantách. Závesné, nástenné a stropné.

AELLA

Svietidlá série AELLA sú dominantné najmä svojím masívnym skleneným tienidlom. Tienidlo je ručne vyrábané z transparentného skla. Práve transparentné sklo aj napriek svojmu rozmeru (Ø540mm) pôsobí v priestore veľmi vzdušne a optický neuberá z objemu miestnosti.

aella leucos BELLATRIX

Sklenené tienidlo je osadené na chrómovej konštrukcii, v ktorej je umiestnený svetelný zdroj. Svietidlá sú dostupné v stolovej verzii s klasickým zdrojom 1xE27 max. 75W a v závesnej verzii s LED svetelným zdrojom. Dizajn svietidla je z roku 1968 pričom je stále moderný a nadčasový.

aella leucos BELLATRIXaella leucos BELLATRIX

Niektoré svietidlá môžu byť dizajnovým prvkom. Pekné svietidlo sa často stáva viac doplnkom, ktorý pritiahne pozornosť, ako iba niečím čo vytvára svetlo, preto sa nebojte dotvoriť svoj interiér.

 

Kompletný prehľad dizajnových svietidiel LEUCOS nájdete v katalógu